Czyj to numer?

Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy żyją na naszym świecie. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu widnieje obca kombinacja cyfr. Najczęściej w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy na początku biec na policję, bo w końcu nie każde obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej paczki znajomych, który jedynie kupił nowy telefon komórkowy lub wybrał nowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wpisać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej lub od razu zrobić użytek z witryny, która interesuje się testowaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów. Ona właśnie powie nam, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i tego typu niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.

Możesz również polubić