Purple Haze – garść najważniejszych informacji

Popularność Purple Haze wykracza poza grono fanów konopi. Stała się ona bohaterką piosenki Hendrixa, zyskując popularność na całym świecie. Dla wielu osób Purple Haze to wyznacznik jakości i ulubiona spośród wszystkich wyprodukowanych kiedykolwiek odmian. Poniżej przedstawiamy jej krótką, lecz niezwykłą charakterystykę genetyczną i użytkową. 

Pochodzenie Purple Haze

Do genetycznych przodków Purple Haze należy zaliczyć Purple Thai oraz kultową odmianę Haze. Z ich połączenia powstała intensywna sativa z domieszką genów indica. Jest to odmiana wytrzymała i szybko rozwijające się. W warunkach przemysłowych dostarcza dużej ilości nasion kolekcjonerskich. Nie pozostaje to bez wpływu na dużą dostępność nasion Purple Haze oraz ich niską cenę.

Nasiona Purple Haze w rozmaitych odmianach 

Wybierając Purple Haze, warto zwrócić uwagę na jej przeznaczenie oraz specjalne właściwości genetyczne. Znajdziesz między innymi Purple Haze w wersji autoflowering, a także odmiany medyczne wyhodowane pod kątem zawartości CBD. Do najchętniej wybieranych nasion należą oczywiście odmiany feminizowane, posiadające wyłącznie (lub niemal wyłącznie) geny żeńskie. 

Jak i gdzie kupować nasiona Purple Haze? 

Oferta polskich sklepów konopnych poszerza się z każdym rokiem, co przynosi zarówno pozytywne, jak i negatywne konsekwencje. Z jednej zwiększa się konkurencyjność, maleją ceny, a poszczególne odmiany są coraz łatwiej dostępne. Z drugiej jednak – przybywa nieuczciwych dostawców, sprzedających podrabiane nasiona, których materiał genetyczne nie zgadza się z profilem odmiany. Dlatego warto korzystać wyłącznie z zarejestrowanych dostawców, udostępniających oryginalne nasiona odmian pochodzących z USA, Hiszpanii, Holandii oraz innych części świata.

Możesz również polubić