Wakacje w przyczepie kempingowej – co warto wiedzieć?

Wakacje w przyczepie kempingowej mogą być niesamowitą przygodą, która wygeneruje mnóstwo wspaniałych wspomnień. Zanim jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, odpowiednio się przygotuj. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć!

Podróż z przyczepą kempingową – regulacje prawne

Prawo w Polsce (i w większości państw europejskich) mówi, że osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B może prowadzić pojazdy o masie niższej niż 3,5 tony. Całkowita waga samochodu i przyczepy nie może zatem przekroczyć tej wartości. W innym przypadku wymagane jest prawo jazdy B+E. 

Przed podróżą sprawdź dokładne, przepisy obowiązujące w danym kraju (nie tylko te dotyczące wagi pojazdu, ale również jego długości czy prędkości, jaką można maksymalnie osiągnąć na drodze). 

Przygotowanie do jazdy z przyczepą

Przed wyjazdem dokładnie sprawdź stan swojego samochodu. Szczególną uwagę zwróć na ciśnienie w oponach. Nie zapomnij o kole zapasowym!

Na wszelki wypadek zabierz ze sobą specjalny zestaw naprawczy, który pomoże Ci sprawnie i bezpiecznie uporać się z ewentualnymi usterkami. 

Wynajem przyczepy kempingowej 

Wcale nie trzeba mieć własnej przyczepy kempingowej, żeby eksplorować najpiękniejsze zakątki Polski i Europy i nocować na najwspanialszych kempingach. Przyczepę możesz wynająć!

Interesuje Cię wynajem przyczepy kempingowej? Sprawdź ofertę Sunday Travel. Wypożyczalnia działa w branży caravaningowej od 2017 roku. Firma proponuje różne modele kamperów i przyczep oraz dodatkowe akcesoria kempingowe, które wnoszą komfort wczasów na wyższy poziom. Sprawdź pełną ofertę!

Możesz również polubić