Czy i kiedy fotowoltaika jest opłacalna?

Opłacalność wykonania instalacji fotowoltaicznej to podstawowa sprawa, którą rozważają wszyscy jej przyszli posiadacze. Z pewnością fotowoltaika jest jedną z najbardziej ekologicznych form pozyskiwania energii. Jest również stosunkowo prosta w montażu oraz obsłudze na co dzień. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy kiedy warto zdecydować się na wprowadzenie fotowoltaiki w swoim budynku.

Fotowoltaika – czy to się opłaca? 

Układ fotowoltaiczny jest stosunkowo tani w instalacji. Główne koszty związane z montażem ponosisz jednorazowo. Następnie pozostają jedynie okresowe koszty, ponoszone z uwagi na konieczność oczyszczenia powierzchni paneli. 

Fotowoltaika jest szczególnie opłacalna w miejscach mocno nasłonecznionych, takich jak stoki wzgórz, tereny odsłonięte i niezabudowane. Po uruchomieniu fotowoltaiki stajesz się prosumentem – czyli osobą prywatną wytwarzającą energię z jej odnawialnych źródeł. Możesz w ten sposób wytworzoną energię wykorzystywać zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem, a nadwyżkę przekazywać do sieci energetycznej. 

Polecamy skorzystać z oferty firm fotowoltaicznych działających zarówno w obrębie dużych miast jak i na prowincji. Columbus Energy, pod linkiem: https://columbusenergy.pl/oferta/fotowoltaika-lodz/ oferuje możliwość wykonania instalacji w niemal każdym miejscu, nawet w budynkach do tej pory niewykorzystywanych w tym celu – na przykład blokach. Dla wszystkich swoich projektów przewiduje gwarancję na okres 15 lat, będącą istotnym zabezpieczeniem całej inwestycji.

Możesz również polubić