Dlaczego musisz zacząć pozycjonować swój sklep PrestaShop?

Branża e-commerce rozwija się co roku oferując właścicielom marek większe możliwości poruszania się w świecie cyfrowym. Do dyspozycji mamy liczne platformy sprzedażowe, a 30% sklepów internetowych w Polsce korzysta właśnie z PrestaShop. Dzięki łatwej nawigacji, wydajności, darmowych funkcjach, otwartym oprogramowaniu oraz łatwości dostosowania strony do urządzeń mobilnych, platforma ta zyskuje coraz większe zainteresowanie. Dowiedz się więc dlaczego pozycjonowanie sklepu prestashop jest tak ważne!

Czy pozycjonowanie PrestaShop się opłaca?

Na początku powinieneś zastanowić się, co chcesz zyskać dzięki pozycjonowaniu sklepu internetowego. Najczęściej jest to rozwój firmy oraz wzrost sprzedaży produktów. Pozycjonowanie IdoSell może pomóc Ci osiągnąć większość Twoich założeń.

Sklep internetowy, który nie jest widoczny online, nie spełnia swoich założeń, ponieważ nie dociera do wielu potencjalnych klientów, przez co staje się bezużyteczny. Najważniejszym krokiem podczas pozycjonowania jest zwiększenie widoczności strony. Należy więc podjąć takie kroki, które pozwolą Ci znaleźć się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. 

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop pozwala generować większe zyski, a przede wszystkim przyczynia się do rozwoju biznesu. Dlatego, jeśli korzystasz z tej platformy sprzedażowej, powinieneś pomyśleć o odpowiednich działaniach SEO.

Dlaczego warto znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania?

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop jest działaniem, które ma doprowadzić sklep internetowy do pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania. Na ten proces składa się wiele etapów, jednak dlaczego jest to tak ważne dla firmy? Niestety każda branża ma konkurencję, którą trzeba prześcignąć w wyścigu po klienta i w tym właśnie pomóc może wysoka pozycja w wyszukiwarce.

Jednym z powodów, dla których firmy konkurują o pierwsze miejsce w rankingu SERP, jest większa szansa na sukces sprzedażowy. Musisz pamiętać, że większość użytkowników korzysta tylko z pierwszej strony, która wyświetli się na górze wyników wyszukiwania. Wszystko poniżej uważane jest za bezwartościowe i nieciekawe. Dlatego tylko najlepsze strony są w stanie skutecznie przyciągnąć nowych klientów. Wysoka pozycja witryny może więc pomóc Twojej firmie osiągnąć określone cele. 

Podsumowanie

Widzisz więc jak ważne jest pozycjonowanie sklepu PrestaShop. Tylko w ten sposób będziesz mieć szansę na wyprzedzenie konkurencji, poprawę klikalności, konwersję, leady,  a tym samym zyski. Pamiętaj, że tylko 25% internautów zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwań. Zadbaj więc o swoje SEO i plasuj się w TOP10!

Możesz również polubić